Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 25.06.2018 12:05

​Telashe me paraqitjen online të provimeve

Prishtinë | 29/01/2013 11:08

Paraqitja e provimeve në mënyrën elektronike, disa studentëve të Universitetit të Prishtinës, është duke u shkaktuar telashe të shumta. Sipas tyre, ka mjaftë raste që ata nuk ia dalin t’i paraqesin provimet, kështu që edhe humbin afatet e provimeve, përkundër se janë të përgatitur për to. Ndërsa, drejtori i Teknologjisë dhe Informacionit, Isak Shabani pohon të kundërtën e kësaj, pasi, sipas tij, sistemi elektronik është në rregull dhe se ata që ankohen janë studentë që nuk po dinë të punojnë në mënyrën elektronike.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress