Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 24.06.2018 03:14

​Shitja e kafshëve për kurban bëhet vetëm në tregun e kafshëve

Prishtinë | 01/11/2011 20:36

Komuna e Prishtinës, respektivisht Inspekcioni komunal njofton të gjithë qytetarët dhe shitësit e kafshëve për kurban, me rastin e Festës së Kurban Bajramit, se shitja e kafshëve do të behet në tregun e kafshëve në magjistralen Prishtinë-Podujeve në dalje të qytetit. Të gjithë shitësit e kafshëve për kurban nëse hasën nga inspektorët komunal duke tregtuar në rrugë dhe rrugica të qytetit, ndaj tyre do të merren masa ligjore. Prej tani e deri në ditën e festës së Kurban Bajramit, qyteti do të inspektohet nga inspektorët e komunës në mbështetje të Policisë së Kosovës, të cilët do të pamundësojnë shitjen e kafshëve në rrugët dhe rrugicat e qytetit.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress