Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 22.04.2018 06:54

​Me strategji kundër tuberkulozit

Prishtinë | 23/03/2012 14:09

Ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani, me rastin e Ditës Botërore të Tuberkulozit ka dhënë zotimet e tij se do ta përkrah Klinikën e Pulmologjisë, por edhe institucionet e tjera shëndetësore në fuqizimin e luftës kundër tuberkulozit. Gjithashtu me rastin e Ditës Botërore të Tuberkulozit, është bërë edhe promovimi i Strategjisë për kontrollin dhe mbrojtjen nga tuberkulozi. Agani ka falënderuar profesionistët për sukseset në luftën kundër tuberkulozit, duke shtuar se angazhimet e mëtejme do të vazhdohet në partneritet me donatorët.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress