Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 13.12.2018 03:38

​Kosova përfaqësohet në Samitin Rajonal për Edukim në Ndërmarrësi

Zagreb | 23/10/2012 18:51

Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë Mimoza Kusari – Lila është duke përfaqësuar Kosovën në Samitin Rajonal të organizuar nga Ministria e Ndërmarrësisë dhe Artizanalëve dhe Ministria e Shkencës, Edukimit dhe Sportit të Republikës së Kroacisë në bashkëpunim me Komisionin Evropian dhe me Qendrën e Evropës Juglindore për Mësim në Ndërmarrësi (SEECEL). Ky samit, që u mbajt në Zagreb, u përqendrua në kartën e mësimit në ndërmarrësi si elemente kyçe për rritje dhe punësim.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress