Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 26.04.2018 06:46

​KEK-u, pensionon dhunshëm

Prishtinë | 11/04/2012 08:34

Udhëheqësit e KEK-ut po synojnë ta ulin numrin e punëtorëve me pensionim të parakohshëm. Express ka siguruar një letër, ku drejtori Arben Gjukaj i ka paralajmëruar punëtorët që janë mbi moshën 55 vjeç se nëse nuk shkojnë vullnetarisht në pension, duhet t’iu nënshtrohen testeve profesionale dhe fizike. Ata që nuk i kalojnë testet, llogariten si tepricë që nuk i duhen KEK-ut. Sindikata e punëtorëve po kundërshton, pasi sipas tyre, me këtë po u bëhet presion për ta lëshuar punën.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress