Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 26.04.2018 09:44

​E drejta e autorit është e drejtë kushtetuese

Prishtinë | 05/06/2012 12:29

E drejta e autorit është një e drejtë absolute, e cila mbrohet edhe me konventat ndërkombëtare edhe me ligjet e Republikës së Kosovës. Deri më tani është shënuar një përparim në këtë drejtim, por kjo nuk është krejt ajo çka duhet të bëjnë institucionet për mbrojtjen e kësaj të drejte. Ato u zotuan se do të vazhdojnë edhe në të ardhmen. Kështu u tha në konferencën me temën “Menaxhimi kolektiv i të drejtës së autorit dhe pirateria”.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress