Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 18.02.2019 04:26

​“Britma e gruas” pro fuqizimit të zërit femëror

Prishtinë | 12/03/2013 13:36

Poet dhe poete nga Kosova janë paraqitur me poezitë e tyre në aktivitetin e grave “Britma e gruas” i cili është mbajtur në kuadër të Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë të Lëvizjes Ndërkombëtare të Grave Poete. Në këtë aktivitet u tha se festivali ka për qëllim avancimin e letërsisë femërore, fuqizimin e zërit femëror në letërsi dhe luftimin e dhunës ndaj gruas.

Loading...
 
 

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress