Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 25.06.2018 07:52

​Bernd Borchardt emërohet shef i ri i EULEX-it

Bruksel | 05/12/2012 10:21

Komiteti i Bashkimit Evropian për Siguri dhe Politika të Jashtme ka emëruar Bernd Borchardt shef të Misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit në Kosovë, EULEX. Gjermani Borchardt do ta marrë detyrën e tij më 1 shkurt të vitit 2013.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress