Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 21.06.2018 02:20

​Agjencia për Mbrojtjen e të Dhënave Personale, pa buxhet

Prishtinë | 27/01/2012 17:49

28 janari, Dita Evropiane për Mbrojtjen e të Dhënave Personale dhe Privatësinë e gjen Kosovën me një Agjenci Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale e cila nuk ka buxhet të mjaftueshëm për të funksionuar, me mungesë të ekspertëve të kësaj sfere si dhe me mungesë të vetëdijesimit të qytetarëve për sa u përket të drejtave të tyre për mbrojtjen e të dhënave personale.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress