Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 27.05.2018 07:50

​15 vjet nga zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale

Prishtinë | 22/03/2013 19:14

Në cilësinë e presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova më 23 dhjetor 1997 u bë shpallja e zgjedhjeve te reja ”parlamentare dhe presidenciale” për datën 22 mars 1998, ku sipas KQZ-së u mbajtën në 29 zona - njësi zgjedhore, për tu zgjedhur presidenti dhe 130 deputetë, 100 prej të cilëve dalin në zgjedhje të drejtpërdrejta, kurse 30 vendet tjera shpërndahen sipas proporcionit.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress