Aktuale

 
 
 

Lajme sportive

Torres në Milan
 

Torres në Milan

Sulmuesi spanjoll Fernando Torres zyrtarisht është lojtar i Milanit.

 
 Shpërndaje
 

Video

Majlinda u kërcënua në Rusi

Krenare dhe e lumtur, ajo ka zbritur në tokën e Kosovës, para gjysmë ore. Është kjo Majlinda Kelmendi, e cila i solli sot Kosovës, edhe një medalje të artë nga garat e xhudos. Ajo rrëmbeu të artën para dy ditëve, në kampionatin...

 
 Shpërndaje
Te tjera
 
 
 

Keni për të raportuar ndonjë ngjarje? Na dërgoni lajmin tuaj në lajmet@kosovapress.com

 
Foto Lajm
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lajme nga Ekonomia

 
​Prapë shtrenjtohet rryma, ZRRE ia qan hallin Kosovës A

​Prapë shtrenjtohet rryma, ZRRE ia qan hallin Kosovës A

Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE) ka marr vendim që tarifa mesatare e energjisë...

 
 Shpërndaje
Më shumë

Shëndetësi

 
​Ka filluar Seksioni i Shkencave Mjekësore në Prishtinë

​Ka filluar Seksioni i Shkencave Mjekësore në Prishtinë

Instituti Alb –Shkenca sot ka hapur seancën plenare të takimit të nëntë vjetor, me temë...

 
 Shpërndaje
Më shumë

Magazina

 
​‘Ulpiana’, pikë reference për Kosovën

​‘Ulpiana’, pikë reference për Kosovën

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi ka vizituar sot lokalitetin arkeologjik...

 
 Shpërndaje
Më shumë