Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 18.01.2020 10:54

​Notre Dame ende në rrezik

Paris | 13/09/2019 14:02

Katedralja e famshme e Notre- Dame në Paris është ende në rrezik për shkak të brishtësisë dhe kolapsit të një skele të ndërtuar rreth harkut të parë pas zjarrit të 15 prillit, deklaroi arkitekti i cili udhëheq rindërtimin të katedrales, Philippe Villeneuve.

“Monumenti është në rrezik nga dy pjesë, në atë të harqeve që gjithmonë mund të bien  dhe të skelës që mund të shembet’’, shtoi ai.

”Nuk ka ‘gjymtyrë’. Aty janë rreth 200-300 tonë hekurishte”, tha eksperti.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress