Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 17.10.2019 11:36

​Xavi flet për rikthimin e mundshëm të Neymar në Barcelonë

| 12/07/2019 10:44

Legjenda e Barcelonës, Xavi do të jetë i kënaqur me rikthimin e yllit të PSG-së, Neymar në Barcelonë.

Neymar është afër rikthimit në Barcelonë dhe Xavi ka folur për këtë gjë, transmeton KosovaPress.

“Do të ishte një transferim i pabesueshëm, por është shumë e vështirë, kemi parë shumë gjëra dhe nuk besoja që do e shihja këtë gjë, PSG ka paguar për të 222 milionë euro, pra vetëm mund të presim. Nuk ka dyshim që ai është një ndër sulmuesit më të mirë në botë”, deklaroi ai.

Xavi është  pyetur edhe për transferimin e Antoine Greizmann, i cili po pritet që të transferohet në “Camp Nou”, këtë verë.

“Ai është një yll bote, ai ka bërë diferencën me Atletico Madridin dhe Francën, ai është një lojtar i mrekullueshëm, nuk është zyrtare por duket se ai do të transferohet në Barcelonë, besoj që do të jetë një transferim i mirë”, përfundoi spanjolli.

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress