Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 18.01.2020 10:50

​Wenger: U mundova ta transferoja Sanchon

Prishtinë | 11/09/2019 12:12

Arsene Wenger e ka pranuar që është munduar ta transferoj sulmuesin, Jadon Sancho në Arsenal.

Sancho është në formë të mirë me gjigantin gjerman, transmeton KosovaPress.

Ish-trajneri i “Topçinjëve” tha se ka provuar gjatë kohës kur lojtari ishte në City.

“U mundova ta blej gjatë kohës kur ishte në City, pasi nuk luante. Provova ta transferoi në Arsenal”, deklaroi ai.

Në vend të kësaj Sancho zgjodhi të transferohet në Dortmund dhe tash shumë klube janë të interesuara për të njeri ndër to edhe United.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress