Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 29.01.2020 02:00

​Van Dijk: Chelsea është ndryshe pa Hazard

Prishtinë | 14/08/2019 15:46

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk ka thënë se Chelsea është një tjetër ekip pa ish-yllin e skuadrës, Eden Hazard.

Të dy klubet sot do të ndeshen për Superkupën e Evropës, transmeton KosovaPress.

“Është një lojtar me kualitet, ishte i rëndësishëm për ta. Mendoj se luajnë me ndryshe, me dallim nga viti i kaluar. Do të jetë një ndeshje e re. Kanë një situatë tjetër në klub, por ne duam që të jemi me të mirë se vitin e kaluar dhe këtë gjë do ta shohim. Është një trofe të cilin mund ta fitojmë dhe do të bëjmë çdo gjë për të”, deklaroi ai.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress