Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 21.10.2019 03:44

​​United e City në garë për Evertonin

Prishtinë | 11/07/2019 20:15

Sulmuesi i Gremios, Everton Soares e ka pranuar që dëshiron të luajë në Evropë sezonin e ardhshëm.

Evertoni ka qenë i lidhur me United dhe City dhe me klubin e madh italian, Milan.

“Është koha e duhur për të luajtur në Evropë, kam punuar për këtë gjë, dua të luaj kundër lojtarëve më të fortë dhe të rritëm si njeri dhe si lojtarë”, deklaroi ai.

Ai tha për Milanin se është një klub i madh, një ndër klubet më të mëdha në Evropë, transmeton KosovaPress.

Ai në fund shtoi se “për mua ishte një mrekulli të luaja për Brazilin, shpresoj se do të vazhdojë të jem protagonist me kombëtaren time, jam shumë i lumtur më ketë fitore dhe dua të vazhdoj të fitojë”.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress