Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 19.11.2019 12:02

​U largua Benitez, këta janë trajnerët që i kërkon Newcastle

Prishtinë | 24/06/2019 20:42

Klubi anglez ka ambicie të mëdha për sezonin e ardhshëm të Premier Ligës.

Newcastle United mbeti pa trajner pasi Rafa Benitez u largua nga klubi pas skadimit të kontratës, me të dyja palët që nuk arritën të gjenin një marrëveshje.

Tani klubi ka nisur kërkimin për trajnerin e ri dhe tre emra përmenden si favoritë për stolin e Newcastle. Bëhet fjalë për Jose Mourinhon, Gennaro Gattuson dhe Mikel Artetan.

Klubi i njohur anglez pritet të ndërrojë pronar dhe të kalojë në duart e sheikut Khaled bin Zajed Al Nahjan, i cili është kushëri i presidentit të Manchester Cityt.

Al Nahjan preferon Mourinhon. Paga e mirë dhe projekti ambicioz mund ta bindin trajnerin portugez të pranojë ofertën.

Por në rast të dështimit për ta marrë Mourinhon, Newcastle mund të zgjedh njërin mes Gattusos dhe Artetas.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress