Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 22.11.2019 04:42

​Tottenhami ka gati kontratën e re për Eriksen

Prishtinë | 13/08/2019 16:29

Tottenhami është i gatshëm për t’i ofruar Christian Eriksenit, një kontratë të re, me të cilën do të fitojë 200 mijë euro në javë.

Danezi javën e kaluar refuzoj mundësinë për t’u transferuar në Manchester United, transmeton KosovaPress.

Eriksen po kërkon një sfidë të re larg Anglisë dhe Tottenhami po shpreson që ta bind danezin për të qëndruar.

Nëse kjo gjë dështon, danezi mund të nënshkruaj kontratë me ndonjë klub tjetër në afatin e janarit dhe të largohet sezonin e ardhshëm si lojtar i lirë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress