Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 24.08.2019 01:06

​Simeone: Griezmann e ka merituar Topin e Artë

Prishtinë | 05/12/2018 23:42

Trajneri i Atletico Madrid mendon se lojtari i skuadrës së tij e ka merituar çmimin për futbollistin e vitit.

Dorëzimi i trofeut të Topit të Artë në duart e Luka Modriq ka hasur në shumë reagime.

I fundit që ka folur për këtë temë është Diego Simeone i cili është shpesh herë protagonist i polemikave me të mëdha në futboll.

Trajneri i Atleticos dha opinionin e tij lidhur me çmimin kryesor qe fitoi kroati madje nuk nguroi të tregonte edhe emrat së cileëe do ua dorëzonte ai nëse do ishte në dorën e tij.

“E përgëzoj Modriq për trofeun e fituar por nëse do e vendosja unë në bazë të trofeve apo gjithçka kanë realizuar gjatë gjithë vitit kalendarik Griezmann ose Varane do ta meritonin më tepër atë çmim individual”. “Griezmann ka qenë lojtari kryesor i klubit të tij ku fitoi Ligën e Evropës dhe me Francën Botërorin ndërsa për Varane nuk mund të shtoj asgjë, flasin trofetë. Liga e Kampionëve, Botëror e të tjera në një moshë aq të re, titullar fiks në skuadrën e tij”, ka theksuar Simeone.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress