Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 22.03.2019 07:59

​Shumë klube evropiane pas yllit të Ajaxit

| 16/04/2018 18:11

Hakim Ziyech po zhvillon një sezon fantastik me ekipin holandez.

Një verë e nxehtë pritet të jetë kjo e ardhshmja për futbollistin e Ajaxit, Ziyech.

Futbollisti maroken i Ajaxit është gati për një sfidë të re në një klub të madh të Evropës ndërsa më parë dëshiron të paraqitet sa më mirë në Kupën e Botës.

Sulmuesi 25-vjeçar ka shënuar 9 gola dhe ka dhënë plot 14 asistime këtë sezon dhe vlera e tij në tregun e futbollistëve sillet rreth 30 milionë euro.

Për Ziyech kanë shprehur interesim klube nga La Liga, Premier Liga dhe Serie A.

Temat:
Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress