Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 21.10.2019 03:48

​Real Madridi kryen blerjen numër pesë në këtë afat kalimtar

Prishtinë | 18/06/2019 16:03

Gjiganti spanjoll nuk ka të ndalur në këtë verë.

Pas Eden Hazard, Luka Joviq, Eder Militao dhe Ferland Mendy, Reali ka zyrtarizuar ditën e sotme dhe Rodrygo, i cili është blerja e pestë e madrilenëve në këtë afat kalimtar.

Ish-sulmuesi i Santos, ka kaluar vizitat mjekësore në Santiago Bernabeu dhe është duke u prezantuar para tifozëve. 18-vjeçari në 49 ndeshje që ka luajtur me Santosin, ka shënuar 10 gola.

Reali ka paguar për brazilianin 45 milionë euro, por duket se Los Blancos nuk do të ndalen për të blerë lojtarë të tjerë./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress