Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 18.08.2019 05:50

​Ramsey, kontratë të majme me Juventus

Prishtinë | 12/02/2019 09:16

Aaron Ramsey ka firmosur një kontratë të majme me Juventus.

Uellsiani që do të transferohet tek kampioni italian më 1 korrik do të fitojë 400 mijë paund në javë, shkruan KosovaPress.

 Gjatë 4 viteve sa do të qëndrojë në Torino, lojtari aktual i Arsenalit do të arkëtojë 83 milionë pund.

Gjiganti italian njoftoi mbrëmjen e së hënës së Ramsey ka firmosur kontratë 4-vjeçare dhe do t’i bashkohet klubit sapo të skadojë kontrata mes lojtarit dhe Arsenalit.

Ramsey shfrytëzoi rrejtët sociale për të falënderuar të gjithë tifozët e Arsenalit për mbështetjen, ndërsa premtoi se do të japë maksimumin deri në fund të sezonit. /KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress