Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 18.09.2019 08:17

​Pas 6 viteve zgjohet Michael Schumacher

Prishtinë | 11/09/2019 14:09

Lajme fantastike vijnë nga Franca që kanë të bëjnë me shëndetin e Michael Schumacher.

Raportohet se ish-kampionit gjerman i është rikthyer vetdija pas 6 vitesh.

Një trajtim mjekësor me qeliza burime i zhvilluar në Paris ka rezultuar me rikthimin e vetdijes, raportojnë mediat franceze.

“Ai ashtë nën mbikëqyrjen time dhe mund t’ju siguroj se ai ka vetëdije”, ka thënë një infermiere që ka mbikqyrur gjendjen e pilotit gjerman.

50 vjeçari gjerman ishte aksidentuar në vitin 2013 në Alpet Franceze gjersa po skijonte


Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress