Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 18.08.2019 05:47

​Paratici: Tentuam Icardin, por blemë CR7

Prishtinë | 12/02/2019 10:07

Drejtori sportiv i Juventusit Fabio Paratici ka treguar edhe njer prapasekat e merkatos së verës ku rezultoi me blerjen e Cristiano Ronaldos.

"Ishim të mendimit se duhet të blinim Icardin e të bënim një rrëmujë të madhe… ose të blinim Ronaldon. Dhe kështu ndodhi. Në përballjen me Realin, Mendez, sikurse bën zakonisht, u afrua dhe unë i thashë: Cristiano ka shënuar gola të pabesueshëm. Ai më pa dhe më tha: Ti ndoshta nuk e beson, por ai do të lëvizë nga Reali dhe dëshiron të vijë tek Juventusi” përfundoi ai./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress