Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 13.11.2019 04:22

​“Odegaard ka filluar karrierën në mënyrë të mrekullueshme”

Madrid | 22/10/2019 18:03

Legjenda e Real Madridit, Fernando Hierro ka thënë se Martin Odegaard, ka filluar karrierën në formë të mrekullueshme.

Odegaard këtë sezon është huazuar nga Real Sociedad, pasi nuk ka gjetur vend në formacionin e Zidanes.

Hierro mendon se karriera e tij do të vazhdojë në mënyrë brilante, pasi ka talent, transmeton KosovaPress.

“Mendoj që Reali ka bërë punë fantastike kur e transferuar në moshën 16-vjeçare. Ishte i ri, por kishte talent dhe kishte nevojë për kohë. Ka filluar karrierën në mënyrë brilante, është djalosh i mirë”, deklaroi ai.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress