Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 18.08.2019 05:46

​Nuk po luan te Liverpooli, për Sturridge shpreh interesim Tottenhami

Prishtinë | 12/02/2019 12:32

Sulmuesi anglez në verë pritet t’i jap lamtumirën ekipit nga Anfield.

Tottenhami po monitoron me kujdes situatën e Daniel Sturridge te skuadra e

Liverpoolit, shkruan KosovaPress.

Sulmuesit i mbaron kontrata në përfundim të këtij sezoni, ndërkohë që te “Gjelat”
ai shihet si një alternativë për Harry Kane, që do të ketë nevojë edhe të pushojë.

Mungesa e një sulmuesi në vend të Kane skuadrës po ndihet aktualisht te skuadra e
Mauricio Pochettinos, ndaj dhe drejtuesit kanë nisur që të mendojnë që tani për
merkaton e verës.

Në Anfield Road, Sturridge ka humbur nën hijen e treshes magjike Salah-FirminoMane, ndërkohë që edhe Divock Origi preferohet përpara tij nga trajneri Jurgen
Klopp./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress