Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 22.05.2019 09:55

​Nga jemi nisur?

Prishtinë | 20/08/2018 18:50

Për tri ditë me radhë do të mbahet eventi treditorë i Motocrossit ku marrin pjesë garues nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia dhe Mali i Zi. Motocross është një formë e gara me motor që mbahet në qarqet e mbyllura jashtë rrugëve kryesore.

Ideja ka ardhur duke u bazuar në dy objektiva kryesore:

Që në Kosovë mungojnë aktivitetet e sporteve ekstreme, 

Dhe se energjia e këtyre aktiviteteve është RedRain.  

Në këtë event tri ditorë, do të marrin pjesë garues nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia, Mali i Zi. Krahas adrenalinës së Motocrossit, këtij evenimenti nuk do t’i mungojnë as pjesët argëtuese, si muzika me DJ dhe “after-party”.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress