Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 18.02.2019 04:21

​Në Luksemburg po dominojnë flamujt shqiptar

Prishtinë | 11/07/2018 19:07

Edhe pse Prishtina është duke zhvilluar lojën si mysafir, nënkampioni i Kosovës po mbështetet nga një numë ri madh i tifozëve shqiptar.

Në tribunat e stadiumit, më shumë po valojnë flamuj kombëtar shqiptar, ai i tifozëve Plisa dhe i Kosovës, se sa flamuj të klubit vendas Fola Esch.

Prishtina është duke e zhvilluar në Luksemburg lojën e parë kualifikuese në Ligën e Evropës. Takimi kthyes do të luhet në Stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, raporton KosovaPress.

Loading...
 

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress