Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 23.10.2018 12:09

​Napoli kërkon Perin

| 02/01/2018 17:59

Lideri i Serie A kërkon portierin e talentuar italian.

Mattia Perin është kthyer në një dëshirë të madhe për drejtuesit e Napolit, të cilët janë të gatshëm të nisin bisedimet me Genoan.

Kontrata e Pepe Reinas me klubin napolitan skadon në fund të vitit dhe ende nuk ka ndonjë të re për vazhdimin e saj, transmeton KosovaPress.

Sipas Il Mattino, Napoli dëshiron që ta mbyllë transferimin e Perin qysh në janar e më pas ai të vijë në skuadër gjatë verës.

Një marrëveshje prej 10 milionë eurosh tashmë është arritur mes dy klubeve dhe Napoli shpreson që gjithçka të mbyllet gjatë janarit.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress