Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 24.10.2019 03:02

​Mrika dhe Arianit Nikqi kthehen në Kosovë

Prishtinë | 12/07/2019 06:56

​Mrika Nikqi dhe babai i saj, Arianiti, kanë përfunduar me sukses ekspeditat Everest, Denali, Aconcagua dhe Elbrus në kontinentet e Amerikës Jugore dhe Veriore, Azi dhe Evropë për një kohë rekorde.

Mrika dhe Arianiti sot kthehen në Kosovë pas disa muajve që kaluan për realizimin e këtyre ekspeditave.

Me këtë rast, Federata Bjeshkatare Alpiniste e Kosovës mban konferencë. 

Pas konferencës organizohet kokteji në oborrin e Mullirit të Haxhi Zekës në Pejë, duke filluar nga ora 22:00./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress