Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 22.04.2019 09:00

​Milan dhe Arsenal nxjerrin vetëm barazim

Prishtinë | 08/11/2018 22:58

Derbi i sotëm i Ligës së Evropës, i zhvilluar mes Real Betis dhe Milanit, ka përfunduar me barazim (1-1).

Real Betis i prin Grupit F me 8 pikë, i pasuar nga Olympiacos dhe Milani me nga 7 pikë.     

Arsenal i dy shqiptarëve, Xhakws dhe Mustafit, edhe pse ishte vendas, nuk ka arritur që të shënojë fitore, duke nxjerr vetëm barazim (0-0).

Më i pa fat ka qenë FC Zuerich, ku luajnë po ashtu 4 shqiptarë, ka humbur me rezultat 1-0 nga Bayer Leverkusen.

Dinamo Zagreb i Ademit, ka shënuar fitore bindëse ndaj Spartak Trnava, duke e mposhtur me rezultat 3-1.

Fitore ka shënuar edhe Lazio i Berishës dhe Strakoshës, ndaj Marseille, me rezultat 2-1.

Të gjitha rezultatet e Ligës së Evropës:

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress