Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 22.02.2019 08:15

​“Messi të luajë më pak me Barcelonën”

| 13/02/2018 16:14

Botërori i Rusisë po afron dhe trajnerët e kombëtareve e kanë vendosur pak a shumë listën e lojtarëve që do të grumbullojnë.

Jorge Sampaoli, të paktën, e di që do të marrë me siguri Leo Messin me vete. Por, e do që ta ketë në formë yllin e skuadrës dhe për këtë Federata Argjentinase e Futbollit (AFA) po punon në këtë aspekt.

Presidenti i AFA-s konfirmoi për mikrofonin e “TyC Sports” se ka kërkuar që Messi të luajë më pak minuta me klubin e tij.

“Kemi folur me Messin që të kujdeset dhe të luajë më pak. Nëse Barcelona luan ndeshje që nuk janë të rëndësishme, e mira është që Messi të mos luajë”, tha Claudio Tapia.

Loading...

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress