Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 26.04.2018 09:38

​Mertens vazhdon me Napolin

| 19/05/2017 15:45

​Bashkëpunimi mes Napolit dhe sulmuesit belg do të vazhdojë edhe për tre vite të tjera.

Dries Mertens ka refuzuar shumë oferta në adresë të tij, për t’i qëndruar besnik skuadrës së Napolit me të cilën edhe ka vendosur ta vazhdojë kontratën.

Me marrëveshjen e re, reprezentuesi i Blegjikës, do të qëndrojë në San Paolo deri në vitin 2020 dhe do të përfitojë rritje të pagës prej 4 milionë eurosh në vit.

Napoli ka vendosur që t’i vë një klauzolë largimi prej 30 milionë eurosh sulmuesit që këtë vit ka realizuar 25 gola në Serie A.

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress