Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 22.11.2019 04:45

​Maguire: Mos me gjykoni

Prishtinë | 09/10/2019 23:52

Mbrojtësi i Manchester United, Harry Maguire ka kërkuar nga fansat që të mos gjykohet.

Maguire u transferuar këtë verë në “Old Trafford”, për 85 milionë euro nga Leicester City, duke u bërë mbrojtësi më i paguar në histori të futbollit.

Anglezi ka thënë se ka kontratë të gjatë me klubin anglez dhe duhet të gjykohet kur t’i përfundoj kontrata, transmeton KosovaPress.

“Është kontratë e gjatë, kjo është kryesorja. Pas pesë ose gjashtë viteve, duhet të me gjykoni nëse kam pasur sukses në klub ose jo. Besoj që në vitet e ardhshme shumë gjëra të mira do të ndodhin. Duhet të përmirësohemi si klub, jo si individ. Besoj që nëse përmirësohemi si klub, do të ketë efekt edhe tek unë”, deklaroi ai.

United këtë sezon është në vendin e 12-të me 9 pikë të grumbulluar në tetë ndeshjet e zhvilluara.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress