Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 22.11.2019 04:40

​Lopez tregon arsyet e transferimit të Pepe në Arsenal

Lille | 13/08/2019 19:20

Presidenti i Lilles, Gerard Lopez ka treguar arsyen pse Nicolas Pepe ka kërkuar transferimin në Arsenal.

Sulmuesi u largua nga skuadra franceze për 80 milionë euro këtë verë, transmeton KosovaPress.

“Ai kërkoi të luajë në Ligën e Kampionëve ose të luajë në një ekip që mund të hyjë në Ligën e Kampionëve. Napoli dhe Arsenali ishin klubet kryesore. Napoli ishte në Ligën e Kampionëve, ndërsa Arsenali ishte një ndër klubet më të mira në Premier Ligë. Ai zgjodhi Anglinë, pasi dëshiron të tregojë veten”, deklaroi ai.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress