Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 12.12.2019 10:44

​Lojtarët serbë s’luajnë kundër Feronikelit

Prishtinë | 23/07/2019 23:46

Feronikeli do të përballet ditën e nesërme me Slovan Bratislavën në takimin e vlefshëm për raundin e dytë të Ligës së Evropës.

Komiteti i Futbollit të Serbisë ka kërkuar gjatë ditës nga Slovan Bratislava që dy lojtarët serbë të skuadrës Dejan Draziç dhe Aleksandar Cavriç, të mos luajnë kundër Feronikelit.

Mësohet se këta 2 futbollistë kanë vendosur t’i binden këtij vendimi dhe nuk do të luajnë kundër kampionëve të Kosovë.

Kjo ndodh sepse Serbia nuk e njeh Kosovën si shtet dhe nuk duan që lojtarët e tyre të luajnë kundër një klubi kosovar.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress