Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 20.06.2019 04:07

​​Liverpooli shënon fitoren e parë në 2019

Prishtinë | 12/01/2019 18:25

Pas dy humbjeve që pësoi në 2019, humbjes së parë në Premierligë dhe humbjes në FA Cop, Liverpolli sot ka shënuar fitore.

“Të kuqtë” e kanë mposhtur Brightonin me rezultat 1-0, ku titullar ishte edhe shqiptari Xherdan Shaqiri.

Goli u shënua nga Salah (50’) nga pika e bardhë. Pemalltia u akordua, pasi ai u ndal në mënyrë të palejushme para portës kudnërshtare.

Liverpooli tani ka 57 pikë, 7 më shumë se Manchester City që është në vendin e dytë, por që ka një ndeshje më pak të zhvilluar, ndërsa Brightoni mbetet në vendin 13-të me 26 pikë, transmeton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress