Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 13.11.2019 04:17

​Liga e Kampionë, Atletico Madridi e mposht Leverkusenin

Prishtinë | 22/10/2019 20:52

Atletico Madridi ka shënuar fitore në shtëpi ndaj gjermanëve të Bayer Leverkusenit, në ndeshjen e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja përfundoi me rezultat 1-0, me golin e shënuar nga Alvaro Morata (78’).

Ndërsa takimi tjetër i Ligës së Kampionëve, i zhvilluar mes Shakhtar Donetsk dhe Dinamo Zagreb, ka përfunduar me rezultat 2-2, raporton KosovaPress.

Bashkëlojtarët e Arijan Ademit u treguan të mirë në fushë, duke arritur të marrin një pikë të vlefshme si mysafir./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress