Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 17.11.2018 02:22

​Leonardo largohet nga Antalyaspor

Antalia | 07/12/2017 12:24

Trajneri brazilian ka dhënë dorëheqje nga klubi i Superligës turke.

Vetëm dy muaj ka zgjatur qëndrimi i Leonardos si trajner i Antalyasporit në Superligën e Turqisë.

Rezultatet e dobëta me ekipin e Antalyas kanë ndikuar që Leonardo të jep dorëheqje të parevokueshme, transmeton KosovaPress  

Braziliani, i cili në të kaluarën ka drejtuar ekipe të mëdha në Serie A si Milan dhe Inter, ka mbajtur edhe detyrën e drejtorit sportiv te PSG, nga ku u largua në vitin 2013.

Së bashku me Leonardon nga klubi është larguar edhe presidenti Ali Safak Ozturk.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress