Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 13.11.2019 04:16

​Lajmërohet personi që ra me parashutë në stadium: Nuk e dija se aty po luhej

Milan | 22/10/2019 18:36

Interi mposhti Sassuolo 4-2 në xhiron e nëntë të Serisë A të dielën e kaluar me golat e Romelu Lukaku dhe Lautar Martinez, por ndeshja u shënua nga një incident në fund të pjesës së parë.

Ndërsa Lukaku ishte gati të ekzekutonte penalltinë për 3-1, një parashutist papritmas u ul në qendër të stadiumit ‘Mapei’ në Reggio Emilia.

Zbritja ishte e lehtë pa problem dhe personi u nxor menjëherë nga fusha dhe u mbajt në arrest, transmeton KosovaPress.

Policia lokale ka njoftuar se bëhet fjalë për një 36-vjeçar nga Milano, i cili ka mbi 900 hedhje parashute pas tij, dhe i cili është akuzuar për rrezikimin e një dyqani me qëllime të përgjithshme.

Agjenci e lajmeve ANSA njoftoi se 36-vjeçari deklaroi në komisariat se kishte problem me parashutë dhe po kërkonte një vend për të zbritur në mënyrë të sigurt.

"Nuk e dija se po zhvillohej një ndeshje. Nuk doja të lëndoja njeri. Po kërkoja një hapësirë të gjerë për të zbritur", tha parashutisti.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress