Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 18.08.2019 05:48

​​Lajme të mira për Allegrin, Bonucci gati për sfidën ndaj Atleticos

Prishtinë | 12/02/2019 20:29

Juventusi po përgatitet për ndeshjen e parë të 1/8 së finales ndaj skuadrës madrilene.

Massimiliano Allegri do të jetë më i lumtur pasi Leonardo Bonuccin ka filluar të stërvitet rregullisht me pjesën tjetër të skuadrës këtë të martë.

Mbrojtësi i kombëtares italiane është rikuperuar në kohë nga lëndimi në kavilje që pësoi në sfidën ndaj Lazios dhe sipas të gjitha gjasave do të jetë i gatshëm për sfidën e javës së ardhshme ndaj Atletico Madridit.

Mbetet për t’u parë nëse Allegri do ta rrezikojë Bonuccin në sfidën e të premtes në Serie A ndaj Frosinones.

Trajneri i bardhezinjëve shpreson shumë që për sfidën e parë ndaj Los Colchoneros të ketë gati dhe kapitenin Giorgio Chiellini, i cili po ashtu është i lënduar.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress