Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 27.05.2018 11:38

​Kritikohet sistemi VAR

| 13/09/2017 16:17

Presidenti i Udineses, Giampaolo Pozzo në mënyrë sarkastike e ka quajtur sistemin e Referit Video Asistent (VAR), si një gjë pozitive, pasi ai ‘nuk i pa penaltitë ndaj Juventus’.

VAR ka bërë debutimin në Serie A këtë edicion, me disa vendime të sakta, dhe disa raste në të cilat nuk ka reaguar, shkruan KosovaPress.

“VAR duhet të përmirësohet, edhe pse ka pasur ndikim ‘pozitiv’, sikur në rastin e penaltive të pa akorduara ndaj Juventus”, ka thënë Pozzo. /KosovaPress/

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress