Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 26.04.2019 02:48

​Kosova humbet ndaj Maqedonisë

Prishtinë | 13/09/2018 22:17

Ka përfunduar ndeshja dramatike. basketbollistike mes Kosovës dhe Maqedonisë, e vlefshme për kualifikimet në EuroBasket.

Kosova nuk është treguar edhe shumë e suksesshme gjatë kësaj ndeshje, meqëka qenë duke ndjekur rezultatin në të dy çereket e parë. 

Mbrojtja e ekipit tonë ka çaluar dhe maqedonasit janë e kanë  shfrytëzuar mjaft mirë këtë gjë.

Në çerekun e tretë, Kosova ka fituar me rezultatin 20-14, por në fund nuk arriti të marrë fitoren e shumëkërkuar.

Në çerekun e fundit, Maqedonia triumfoi me rezultatin 24-28, për të kompletuar rezultati final të këtij takimi (73-76)./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress