Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 17.12.2018 07:28

​Kosova barazon me Azerbajxhanin

| 14/11/2017 16:56

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll U21, ka marrë një pikë në udhëtim tek Azerbajxhani.

Azerbajxhani dhe Kosova sot kanë luajtur pa gola në kuadër të Grupit 5 për kualifikimet e Evropianit 2019.

Djemtë e Rafet Prekazit pas disfatës kundër Izraelit (0-4), në përballje me Azerbajxhanin, ka treguar paraqitje të mirë, duke marrë një pikë shumë të rëndësishëm nga ky udhëtim.

Pas këtij barazimi, Kosova ndodhet në vendin e katërt me shtatë pikë, aq sa ka edhe Izraeli, derisa grupin e kryeson Irlanda me 10 pikë, kurse, Azerbajxhani është e fundit me vetëm një pikë. /KosovaPress/

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress