Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 22.02.2019 08:17

​Kluivert po mahnit te Ajaxi, holandezi synon një klub të madh

| 13/02/2018 14:37

Talenti i Ajaxit, Justin Kluivert është duke mahnitur me paraqitjet e tij tek skuadra nga Amsterdami.

Sipas mediave britanike, Kluivert është i interesuar për t’u transferuar në Angli ose Spanjë në një të ardhme të afërt, raporton KosovaPress.

Talenti holandez ka pranuar se “dëshiron të luajë për një nga skuadrat më të mëdha të Premier League-s”.

18-vjeçari po vëzhgohet nga trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho. Por, raportohet se edhe dy gjigantët spanjoll, Barcelona dhe Real Madrid janë duke e monitoruar lojtarin, i cili para vetës ka një të ardhme të ndritshme. /KosovaPress/

Loading...

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress