Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 25.08.2019 07:14

​​Kjo është rroga marramendëse që Ramsey do të marrë te Juventusi

Prishtinë | 11/02/2019 22:03

Mesfushori uellsian në verë do t’i bashkohet Zonjës së Vjetër.

Aaron Ramsey do t’i jap lamtumirën Arsenalit në fund të këtij stinori dhe si futbollist i lirë do të transferohet tek Juventusi. BBC Sport ka zbuluar sot se mesfushori uellsian pasi ka kryer dy teste mjekësore ka nënshkruar parakontratë me Juventusin.

Në Torino, Ramsey do të jetë një prej lojtarëve më të paguar, me një pagë prej 450.000 eurosh në javë, apo në total 21.6 milionë euro në vit.

Kësisoj Ramsey do të bëhet edhe futbollisti i parë britanik që do të marrë një pagë kaq të lartë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress