Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 18.11.2019 06:00

​Këta janë tre mesfushorët të cilët do Barcelona dëshiron t’i shet gjatë afatit dimëror

Prishtinë | 22/10/2019 16:10

Barcelona është gati të lejoj mesfushorët Ivan Rakitic, Carles Alena dhe Riqui Puig të largohen gjatë afatit dimëror.

Treshja nuk ka luajtur shumë nën urdhrat e Ernesto Valverde, i cili preferon mesfushën prej Sergio Busquets, Frenkie de Jong dhe Arthur.

Arturo Vidal dhe Sergio Roberto janë dy lojtarët e tjerë të cilët kanë të drejtën për të luajtur para tyre.

Mediat spanjolle thonë se klubi blaugranas dëshiron t’i shet gjatë afatit dimëror, transmeton KosovaPress.

Rakitic është i lidhur me një transferim në Itali ose Francë, Alena është i kërkuar nga Real Betis dhe Tottenham, ndërsa nëse të dy largohen atëherë Puig mund të qëndroj në skuadër.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress