Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 21.01.2020 10:56

​​Këta janë gashtë yjet që Reali do t’i shesë këtë verë për Pogban

Prishtinë | 11/07/2019 23:38

Real Madridi është gati për t’i shitur gjashtë yjet e skuadrës për t’i grumbulluar paratë për francezin, Paul Pogba.

Mediet britanike thonë se United ka kërkuar 200 milionë euro për francezin dhe Reali do të shesë disa lojtarë për të i bërë këto para, transmeton KosovaPress.

Reali tashmë ka shitur lojtarë si Marcos Llorente, Theo Hernandez, Raul de Tomas dhe Mateo Kovaçiç, mirëpo ka harxhuar 300 milionë euro këtë verë.

Bale dhe Isco janë dy lojtarët më të mirë që është gati t’i shesë, pas tyre vinë James Rodriguez i cili ka qenë huazim për dy vite te Bayerni dhe është gati për t’u transferuar në Napoli në mënyrë që të punoj me Carlo Ancelottin përsëri në ekip.

Pos këtyre treve është edhe portieri Keylos Navas, mesfushori Lucas Vazquez dhe sulmuesi Mariano Diaz.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress