Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 21.01.2019 05:58

​Kështu mbyllet pjesa e parë Juve-Tottenham dhe Basel-City

| 13/02/2018 21:35

Juventusi e ka mbyll pjesën e parë me epërsinë prej 2-1 kundër Tottenhamit, takim ky që po luhet në Torino, në ndeshjen e parë të 1/16 së finales.

Njeriu i ndeshjes për kampionët e Italisë ishte Gonzalo Higuain, i cili shënoi dygolësh në minutën e 2-të dhe 9-të, derisa argjentinasi dështoi për të shënuar edhe het-trik, pasi që dështoi nga penalltia në minutën e pjesës së parë. Për ‘Spurs’ golin e vetëm e realizoi Harry Kane (35’).

Ndërkaq, në sfidën tjetër mes Baselit dhe Manchester Cityt, skuadra e Pep Guardiolas e ka mbyll pjesën e parë me avantazhin prej 0-3. /KosovaPress/

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress