Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 23.03.2019 04:29

​Juventusi huazon Sturaron te Sportingu

Prishtinë | 10/08/2018 13:56

Mesfushori italian do të luajë sezonin tjetër me Sportingun e Lisbonës.

Pasi nuk kishte më vend te Juventusi, Stefano Sturaro gjen një skuadër të re.

Në fillim kërkohej nga skuadra e Premier Ligës, Watford, por palët nuk arritën marrëveshje dhe 25-vjeçari kaloi në kampionatin portugez.

Bisedimet mes bardhezinjve dhe drejtuesve të Sportingut u mbyllën me sukses, me mesfushorin që u huazua tek ekipi i  drejtuar nga Jose Peseiro.

Sipas agjentit të lojtarit, një rol të madh në kalimin e Sturaros te Sporting, ka pasur edhe Cristiano Ronaldo.

“Kemi pasur oferta nga Anglia, Spanja dhe Portugalia. Por ai zgjodhi Sportingun. Padyshim që fjalët e Ronaldos për këtë klub dhe Portugalinë në përgjithësi patën ndikim të madh në vendimin e tij”, ka deklaruar Carlo Volpi.

Sportingu do t’i paguajë dy milionë euro Juventusit për huazimin e mesfushorit. /KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress